Čaj od korena zečjeg trna
219.00 RSD (sa PDV)
Pospešuje izlučivanje mokraće, preporučuje se kod upale mokraćne bešike i za sprečavanje pojave peska i kamena u bubrezima.
Opis
ČAJ OD KORENA ZEČJEG TRNA – Moć bilja
Latinski naziv i familija: Ononis spinosa L. (Fabaceae)
Opis: Višegodišnji, razgranat polužbun koji raste na suvom, zapuštenom zemljištu kao zeljast, otporan i veoma bodljikav korov. Rasprostranjen je po celoj Evropi, zapadnoj Aziji i severnoj Africi. Listovi su sa kratkom drškom ili sedeći, donji tročlani dok su gornji, naročito u cvetnom regionu, prosti. Cvetovi su leptirasti, najčešće ružičaste ili ljubičaste boje. Cveta od juna do septembra.
Kao lekoviti deo biljke koristi se: Osušen koren (Ononidis radix).
Hemijski sastav: Koren zečjeg trna sadrži izoflavonske glikozide, triterpene, sterole, etarsko ulje.
Upotreba: Pospešuje izlučivanje mokraće te se se uglavnom koristi kao sastojak čajnih mešavina koje se preporučuju za mokrenje, kod upale mokraćne bešike i za sprečavanje pojave peska i kamena u bubrezima
U narodnoj medicini se koristi: Za ublažavanje tegoba kod gihta i reumatizma.
Ograničenja u upotrebi: Ne preporučuje se upotreba korene zečjeg trna kod otoka (edema) koji su posledica oslabljene funkcije bubrega ili srca.
Način pripreme i upotrebe čaja: Jednu kafenu kašiku usitnjenog korena zečjeg trna preliti sa 200 ml ključale vode, poklopiti i posle 20-30 minuta procediti. Piti dva do tri puta dnevno po šolju čaja.
Zečji trn (Ononidis radix) ulazi u sastav čajnih mešavina broj: 12, 14, 46, 54, 85
Pakovanje: 80g
Gaga –
Odličan, nestao kamen veličine 6 mm. Zaista sve preporuke.
Biljojed –
Prijatan čaj. Pomogao mi je kod otoka.